Dzisiaj jest sobota, 06 Mar 2021
Ogłoszenia Parafialne od 28.02. do 07.03.2021r.

Ogłoszenia duszpasterskie na II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU - NIEDZIELA 28 LUTEGO 2021 r.

„Z obłoku świetlanego odezwał się głos Ojca: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie” /Aklamacja/.

W naszej modlitwie za Rodziny w bieżącym tygodniu modlimy się za Parafian mieszkających przy ul. KRZYWEJ.

Błagajmy Boga o ustanie pandemii. Módlmy się także o pokój społeczny w naszej Ojczyźnie.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii – na pokrycie kosztów funkcjonowania Parafii, a przed kościołem odbywa się zbiórka na Fundusz Misyjny „AD GENTES”. Za każdą ofiarę złożoną w kościele, kancelarii parafialnej czy też przelewem na konto parafialne składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. Dzisiaj – o godzinie 15.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota Miesiąca

2. W I Czwartek – po Mszy św. porannej – Nabożeństwo w intencji Kapłanów oraz o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;
- o godz. 7.30 – Msza św. w tej Intencji;
- o godz. 16.30 – Msza św. szkolna.

3. W I Piątek – zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej:
- Dorosłych i Młodzież o godz. 7.00 lub 17.15;
- Dzieci o godz. 16.00;
- o godz. 16.30 – I – piątkowa Msza św. szkolna.
O godzinie 19.15 – Msza Święta w intencji Młodzieży.

4. W I Sobotę – po Mszy św. porannej – Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny;
- o godzinie 17.15 – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do Spowiedzi św.

5. W przyszłą niedzielę – III Niedziela Wielkiego Postu
- o godzinie 15.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii – na opał do kościoła i budynków parafialnych.

6. Zachęcamy Parafian do podejmowania w Wielkim Poście uczynków miłosierdzia, dzieł pokutnych, do zachowania całkowitej abstynencji. Zapraszamy również do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach – w obecnej sytuacji głównie dzięki transmisji internetowej. Przypominamy, że Wierni, którzy odprawią pobożnie Drogę Krzyżową mogą uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu. Na popołudniową Drogę Krzyżową można składać zalecki za Zmarłych w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Odczytywanie zalecek rozpoczynamy o godzinie 17.10. Zachęcamy także do odprawienia rekolekcji zamkniętych w jednym z domów rekolekcyjnych naszej archidiecezji, które w tzw. reżimie sanitarnym wznowiły swoją działalność.

7. Msza Święta na Jasnej Górze w Częstochowie w intencji naszej Parafii zostanie odprawiona 26 lipca (poniedziałek) o godzinie 11.00.

8. Do najbliższej soboty będą trwały Msze Święte w intencji Rodzin naszej Parafii.
Przypominamy, że sprawujemy je o godzinie 19.00, a w soboty o godzinie 16.00. Szczegółowy plan jest dostępny na stolikach przy wyjściu z kościoła, a także na stronie internetowej Parafii.
Na zakończenie każdej Mszy Świętej kolędowej odmawiamy modlitwę błogosławieństwa mieszkańców i poświęcamy przyniesioną przez Parafian wodę. Po powrocie do domu prosimy, aby Głowa Rodziny odmówiła otrzymaną na Mszy modlitwę i pokropiła dom lub mieszkanie poświęconą wodą. Przy wychodzeniu z kościoła można zabrać poświęconą kredę do oznaczenia domów i mieszkań znakiem: C + M + B + 2021 – Chrystus niech Błogosławi to mieszkanie (ten dom).
Podczas Mszy Świętej można złożyć dobrowolną ofiarę, która zostanie przeznaczona na prace konserwatorsko – remontowe, prowadzone w kościele i wokół naszego kościoła. Pamiętajmy, aby na Mszę św. „kolędową” przynieść wodę do poświęcenia.

9. Zachęcamy do odmawiania Różańca w naszych Rodzinach o godzinie 20.30. Zapraszamy także do czwartkowej modlitwy wspólnotowej dzięki transmisji internetowej:
- o godzinie 20.15 – adoracja Najświętszego Sakramentu;
- o godzinie 20.30 – Różaniec zakończony Apelem Jasnogórskim.

10. Od poniedziałku 1. marca przyjmowane będą intencje mszalne jubileuszowe i ślubne na cały 2022 rok.

11. Pragniemy przypomnieć, że po 20 latach od daty śmierci należy przedłużyć miejsce pochówku Zmarłego. Brak przedłużenia może być odebrany jako rezygnacja z danego grobu i na tym miejscu może zostać pochowana inna osoba zmarła. Przedłużenia można dokonać w kancelarii parafialnej.

12. Przypominamy, że w naszym Domu im. św. Jana Pawła II prowadzona jest kuchnia. Obecnie można codziennie zamawiać obiady na wynos. Szczegóły w Domu im. św. Jana Pawła II; telefon: 519 546 333 /od 10.00 do 14.00/.

13. Polecamy „Gościa Niedzielnego”, nasz parafialny dwumiesięcznik „ADALBERTUS” oraz inne czasopisma religijne.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
Zachęcamy do skorzystania z kilku propozycji rekolekcji w formie online:

a) wielkopostny projekt formacyjny w ramach platformy Holyweek.pl. – oparto go na przesłaniu Ewangelii kolejnych niedziel Wielkiego Postu. Projekt polecamy dzieciom, młodzieży, a także rodzinom.

b) „O Komunikacji, która zbliża” – to propozycja poświęcona budowaniu autentycznej bliskości nie tylko z drugim człowiekiem, ale przede wszystkim z samym sobą i z Bogiem. Aby ukazać różne aspekty międzyludzkiej komunikacji, perspektywę psychologiczną połączono z wymiarem duchowym. Szczegółowe informacje na stronie internetowej: https://www.uslyszecslowo.pl/kurs-wielkopostny.html?fbclid=IwAR0LXnm7W9yAS0V1UuHnjHUoHdug_OKGDqQ_5ZbkpUYS3MykzIgmS1YgbGE.

c) „W drodze ku zmartwychwstaniu” – to propozycja trzydniowych rekolekcji poświęconych Świętej Rodzinie w odniesieniu do zagadnień współczesności. Odbędą się one w dn. 29–31 marca. Transmisja od godz. 19 na stronach Youtube następujących wspólnot: SNE Chrystusa Króla w Katowicach, SNE Rafael w Rudzie Śląskiej, SNE Zacheusz w Katowicach.

Zachęcamy także do przeżywania Wielkiego Postu na antenie Radia eM. Redakcja proponuje następujące audycje:

a) myśli na Wielki Post Sługi Bożego ks. Jana Machy. Będą to fragmenty wygłoszonych przez niego kazań oraz listów do rodziców. Emisję zaplanowano w dni powszednie o godz. 11.55, 17.55, 20.50.

b) Wielki Post ze Sługą Bożym ks. Franciszkiem Blachnickim. To cykl sześciu audycji opartych na świadectwie życia i nauczaniu ks. Franciszka. Audycje będą składały się także z rozmów z Księdzem Biskupem Adamem Wodarczykiem, postulatorem procesu beatyfikacyjnego ks Franciszka. Wiodące tematy audycji: nawrócenie, modlitwa, świadectwo oraz istota Triduum Paschalnego. Przedłużeniem wielkopostnego cyklu będą audycje z okazji przypadającej 24 marca br. 100. rocznicy urodzin ks. Franciszka Blachnickiego. Emisja na antenie Radia eM w niedziele o godz. 15.20 (po emisji audycje będą udostępnione na stronie internetowej Radia eM).
Ponadto Redakcja Audycji Katolickich Telewizji Polskiej zaprasza do wspólnego przeżywania rekolekcji - dzieci i młodzież (od 22. do 24 marca) oraz dorosłych (od 26. do 28 marca). Szczegóły na stronie internetowej oraz w gablotce.

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI!
„EUCHARYSTIA DAJE ŻYCIE – ZGROMADZENI NA ŚWIĘTEJ WIECZERZY”.

KOCHANI PARAFIANIE!
Pragniemy przypomnieć, że zgodnie z zarządzeniem epidemicznym władz państwowych w naszym kościele może brać udział w liturgii 75 osób.
Prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych, o zachowanie dystansu i zasłanianie ust i nosa. Przypominamy, że aktualna jest dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Korzystający z dyspensy zobowiązani są do przeżywania niedzielnej Mszy Świętej dzięki transmisjom telewizyjnej, internetowej lub radiowej.
Przypominamy także, że uległa zmianie forma odprawiania pogrzebów:
- pogrzeb rozpoczyna się w kościele;
- modlitwy pierwszej Stacji pogrzebu, które Kapłan odmawiał w kaplicy pogrzebowej, odmawiane są w kościele;
- po zakończeniu Mszy św. trumna lub urna zostaje odprowadzona do karawanu;
- nie ma konduktu – Uczestnicy pogrzebu indywidualnie przechodzą na Cmentarz;
- kondukt formuje się przy bramie Cmentarza i z zachowaniem odpowiedniego dystansu uczestnicy przechodzą do grobu.
Ponadto w Kaplicy pogrzebowej nie mogą odbywać się modlitwy przed pogrzebem. Rodzina może zgromadzić się na modlitwie w domu lub w kościele (bez trumny czy urny).
Życzymy zdrowia!