Dzisiaj jest wtorek, 18 Cze 2019
Ogłoszenia Parafialne od 16.06. do 23.06.2019r.

Ogłoszenia duszpasterskie na UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – NIEDZIELA 16 CZERWCA 2019 r.

„Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu
Jak była na początku teraz i zawsze, i na wieki wieków. Amen!”

W naszej cotygodniowej modlitwie za Rodziny - w bieżącym tygodniu modlimy się za Parafian mieszkających przy ul. KRAKA.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. Dzisiaj - o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory. Dzisiaj kończy się czas Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
W dniu dzisiejszym uroczystość odpustową obchodzi parafia Najświętszej Trójcy w Piekarach Śląskich – Szarleju.

2. W poniedziałek – o godz. 7.00 - Różaniec pokutno – przebłagalny.

3. We wtorek – o godz. 17.30 – Różaniec misyjny;
- o g. 18.45 – spotkanie Grupy Modlitewnej w Domu im. św. Jana Pawła II.
W tym dniu swoje kolejne urodziny obchodzi nasz Senior Ksiądz Piotr PŁONKA.
Zapraszamy na Mszę św. w intencji Solenizanta o godz. 7.30.

4. W środę – o godz. 8.30 – Msza św. za zakończenie roku szkolnego w intencji Uczniów i Nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego;
- o godz. 9.30 – Msza św. na zakończenie roku szkolnego w intencji Uczniów i Nauczycieli Szkół Podstawowych;
- o godz. 7.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Wieczorna Msza św. o godz. 18.00 będzie z Uroczystości Bożego Ciała.

5. W czwartek – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA /BOŻE CIAŁO/
Msze św. o godz. 6.00, 7.15, 8.30 – po tej Mszy św. wyruszy Procesja;
kolejna Msza św. po Procesji; po południu o 16.00 oraz o 18.00.
- o godz. 15.00 – Nabożeństwo eucharystyczne.
Procesja Bożego Ciała przejdzie następującymi ulicami: z kościoła w ulicę ks. Knosały i Śródmiejską, Szymały, Schwallenberga, Męczenników Oświęcimia, św. Wojciecha powrót do kościoła.
Ołtarze będą usytuowane:
I. przy krzyżu na skrzyżowaniu ulic Szymały i Długiej
II. przy ul. Szymały 22
III. przy ul. Męczenników Oświęcimia 27
IV. przy ul. św. Wojciecha 16.
Prosimy Parafian mieszkających w pobliżu tych posesji o pomoc w przygotowaniu ołtarzy.
Prosimy także o przystrojenie okien domów, mieszkań, posesji, aby wyrazić w ten sposób naszą wiarę w żywą i rzeczywistą obecność Jezusa w Eucharystii. Zapraszamy wszystkie Poczty sztandarowe, Panie i Panów w śląskich strojach regionalnych, wszystkie Dzieci wczesno i pierwszokomunijne sypiące kwiaty przed Najświętszym Sakramentem.
W dniach dawnej oktawy Bożego Ciała zapraszamy do udziału w wieczornych Mszach św., po których odprawimy nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa i procesje teoforyczne wokół naszego kościoła. Szczególnie prosimy dzieci i młodzież.
Kolekta przeznaczona na potrzeby naszej Parafii – na pokrycie kosztów prac remontowo – konserwatorskich prowadzonych przez Parafię.

6. W piątek – III Piątek Miesiąca
- o godz. 7.00 – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego;
– o godz. 15.00 – koronka do Miłosierdzia Bożego.

7. W sobotę – o godz. 7.00 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP
- o godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do Spowiedzi św.

8. W przyszłą niedzielę – XII NIEDZIELA ZWYKŁA
- o godz. 14.30 – zapraszamy na „Koncert dla Oliwii Zając” – wystąpi zespół „GOSPEL SOUND” z Katowic;
- o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory;
- po Nieszporach – spotkanie Koła Misyjnego w Domu im. św. Jana Pawła II.
Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii – na pokrycie kosztów funkcjonowania Parafii.
Od przyszłej niedzieli będzie obowiązywał wakacyjny porządek Mszy świętych.
Tak więc od 23 czerwca Msze św. będą sprawowane:
- w niedziele: 6.00, 8.00, 10.00, 11.30, 16.00, 18.00; - o godz. 15.00 – Nieszpory;
- w dni powszednie: 7.00, 18.00.

9. W dniu dzisiejszym na Farskim Ogrodzie odbędzie się V Festiwal Parafialnych Orkiestr Dętych. Początek Festiwalu o godz. 16.00. Patronat honorowy nad Festiwalem objął Arcybiskup Wiktor SKWORC –Metropolita Katowicki. Serdecznie zapraszamy!

10. W przyszłą niedzielę przybędzie do nas grupa Pielgrzymów z Pszczyny /ok. 160 osób/. Pszczyńscy pielgrzymi od wielu już lat są naszymi gośćmi w drodze na Jasną Górę. Prosimy Parafian o gościnę dla Pątników z niedzieli 23 czerwca na poniedziałek 24 czerwca. W dalszą drogę na Jasną Górę wyruszą w poniedziałek po rannej Mszy św.

11. W kancelarii parafialnej można zapisywać się na 62 Parafialną Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 27 do 31 lipca. Dzień radzionkowski odbędzie się w poniedziałek, 29 lipca. Można też dokonać rezerwacji noclegów w Domu Pielgrzyma i w szkole w Woźnikach oraz zapisać się na autokar na Dzień radzionkowski. Wpisowe wynosi 50 zł. (Dzieci z S.P. nie płacą). Konieczne jest osobisie zapisanie się i podanie numeru PESEL.

12. Ksiądz Arcybiskup Wiktor SKWORC udziela wiernym archidiecezji katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek po uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – 21 czerwca.

13. Pragniemy przypomnieć, że po 20 latach od daty śmierci należy przedłużyć miejsce Pochówku Zmarłego. Brak przedłużenia może być odebrany jako rezygnacja z danego grobu i na tym miejscu może zostać pochowana inna osoba zmarła. Przedłużenia można dokonać w kancelarii parafialnej.

14. Polecamy „Gościa Niedzielnego” oraz inne czasopisma katolickie.

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI!