Dzisiaj jest piątek, 20 Wrz 2019
Ogłoszenia Parafialne od 15.09. do 22.09.2019r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - NIEDZIELA 15 WRZEŚNIA 2019 r.

„Ojcze, zgrzeszyłem przeciw Bogu i względem ciebie,
już nie jestem godzien nazywać się twoim synem"(Łk 15).

Dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich odpowiedzialnych za przekazywanie informacji.

W naszej cotygodniowej modlitwie za Rodziny w bieżącym tygodniu modlimy się za Parafian mieszkających przy ul. NORWIDA.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. Dzisiaj – o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory;
- po Nieszporach – spotkanie Koła Misyjnego;
- o godz. 16.00 – Msza św. z błogosławieństwem Rocznych Dzieci.
Dzisiaj o godz. 14.00 w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach – Dzień Wspólnoty Dzieci Maryi.

2. W poniedziałek – o godz. 7.00 - Różaniec pokutno – przebłagalny.

3. We wtorek – o godz. 17.30 – Różaniec misyjny.

4. W środę – Święto św. Stanisława KOSTKI – Patrona Polski i Młodzieży.
Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o naszej Młodzieży;
- o godz. 7.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek – o godz. 16.30 – Msza św. szkolna – zapraszamy Uczniów klas od I do VI.
- po Mszy św. wieczornej – adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W piątek - III Piątek miesiąca
- o godz. 7.00 – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego;
- o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego.

7. W sobotę – o godz. 7.00 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny;
- o godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do Spowiedzi św.

8. W niedzielę – XXV Niedziela Zwykła
- o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory.
Kolekta przeznaczona będzie na opał do kościoła i budynków parafialnych.

9. Spotkanie Rodziców, których dzieci przystąpią w maju do I Komunii św. odbędzie się we wtorek w Katolickim Centrum Młodzieży:
- Rodzice dzieci z Szkoły nr 1 – o godz. 17.00;
- Rodzice Dzieci z Szkoły nr 2 – o godz. 18.00.

10. Spotkanie Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej oraz Najstarszych Ministrantów odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.00 w Domu im. św. Jana Pawła II.

11. Spotkanie Rady Ekonomicznej odbędzie się w czwartek o godz. 18.00 na Probostwie.

12. Młodzież, która w minionym roku szkolnym przyjęła Sakrament Bierzmowania zapraszamy na Święto Bierzmowanych, które odbędzie się 21 września (sobota) w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Rozpoczęcie o godz. 10.30.

13. W przyszłym miesiącu – w dniach od 13 do 16 października nasza Parafia będzie przeżywała rekolekcje ewangelizacyjne. Prosimy o modlitwę w intencji tego bardzo ważnego wydarzenia duchowego dla naszej Parafii.

14. Apostolstwo Dobrej Śmierci organizuje wyjazd na spotkanie misyjne do Lublińca 28 września (sobota). Zapisy u Pań Zelatorek.

15. Ogólnopolska pielgrzymka małżeństw i rodzin na Jasną Górę odbędzie się 21 i 22 września.

16. Przypominamy Parafianom, że w naszym Domu im. św. Jana Pawła II prowadzona jest kuchnia, gdzie można codziennie zamawiać obiady, ale także przeżywać rodzinne uroczystości. Szczegóły w Domu im. św. Jana Pawła II.

17. Polecamy „Gościa Niedzielnego” oraz inne czasopisma katolickie.

Wszystkim Parafianom i Gościom, którzy ofiarowali swoje modlitwy i nadesłali życzenia z okazji moich urodzin składam serdeczne BÓG ZAPŁAĆ!
Ksiądz Proboszcz Damian Wojtyczka.

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI!