Dzisiaj jest wtorek, 18 Cze 2019
Intencje Mszalne od 16.06. do 23.06.2019r.

NIEDZIELA UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY     16 VI 2019

6.00 - Za ++ rodz. Annę i Alfreda Skowron, Klarę i Franciszka, Zenona Hansel, zm. z pokrew.

7.15 - Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo MB Piekarskiej w int. wnuka Dawida Hojka z ok. 18 rocz. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o Boże bł., i Dary Ducha św.

8.30 - Za + męża Piotra Sikora w kol. rocz. śm.

10.00 - W int. Parafian.

11.30 - Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo MB Piekarskiej i Św. Wojciecha w int. Moniki Gucwa z ok. 6o rocz. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o Boże bł., opiekę i zdrowie. /TD

15.00 - Nieszpory

16.00 - O Boże błogosławieństwo dla Rocznych dzieci, ich rodziców i rodziców chrzestnych.

18.00 - Za ++ dziadków Gerarda Buballa, Anielę i Franciszka Golus, Pawła Słota, pradziadka Jana Makowskiego w 30 rocz. śm. / od wnuków Dawida i Marty /

PONIEDZIAŁEK     WSPOMNIENIE ŚW. BRATA ALBERTA CHMIELOWSKIEGO, ZAK.     17 VI 2019

6.30 - Za + ojca Alojzego na pam. ur.

7.30 - 1) Do Trójcy Przenajświętszej przez Niepokalane Serce Maryi z podziękow. za wszystkie otrzymane łaski. / od Grupy Modlitewnej /; 2) W int. wynagrodzenia Sercu Jezusa i Maryi za nasze grzechy.

16.00 - Msza Św. na zakończenie roku szkolnego w intencji uczniów Gimnazjum i 8 kl. Szkoły Podstawowej nr 2, ich Rodziców i Nauczycieli.

18.00 - 1) W intencji małżeństw Domowego Kościoła z podziękowaniem za wszystkie otrzymane łaski w tym roku formacyjnym, z prośbą o miłość, jedność i Boże bł. w rodzinach oraz owocne przeżycie letnich rekolekcji; 2) Za + syna Dawida Ziora w 5 rocz. śm., męża Eugeniusza, ojca Ryszarda Miś.

WTOREK    18 VI 2019

6.30 - 1) Za + Agnieszkę Urbańczyk w kol. rocz. śm., męża Romana; 2) Za + męża Zenona na pam. 80 rocz. ur.

7.30 - Dziękczynna w int. ks. Piotra Płonka z ok. kolejnej rocz. ur., z podziękowaniem i z prośbą o Boże bł., Dary Ducha św., opiekę Matki Bożej i zdrowie na dalsze lata posługi kapłańskiej. /od Matek i Górników, Zespołu Caritas, III Zakonu Św.Franciszka, Koła Misyjnego, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Apostolstwa Dobrej Śmierci, Róż Różańcowych, Apostolatu Margaretka, Grupy Modlitewnej, Domowego Kościoła./

16.30 - W int. Przedszkola Niepublicznego im. Bł. Edmunda Bojanowskiego z podziek. za otrzymane łaski w ciągu mijającego roku szkolnego.

18.00 - 1)  Za ++ rodz. Mariana i Otylię Nowak; 2) Za + Jana Tobor na pam. 90 rocz. ur.

ŚRODA     19 VI 2019

6.30 - Wspólna za zmarłych.

7.30 - 1) Za + Marię Szczuka w kol. rocz. śm., męża Jana, rodz. z obu stron; 2) Za + Jerzego Wąsik / od sąsiadów /

8.30 - Msza Św. na zakończenie roku szkolnego w intencji uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich, ich Rodziców i Nauczycieli.

9.30 - Msza Św. na zakończenie roku szkolnego w intencji uczniów SP nr 1, SP nr 2, Szkoły Mistrzostwa Sportowego, Zamkowej Szkoły, ich Rodziców i Nauczycieli.

18.00 - Za + Annę i Jana Zając, brata Zygmunta, zm. z rodz. Zając, Dolibóg, Pudlik, Popławski.

CZWARTEK     UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA     20 VI 2019

6.00 - Za ++ rodziców Helenę i Franciszka, rodzeństwo, zm. z rodziny.

7.15 - Za + męża Stanisława Maruszczyk, rodz. Emilię i Michała, Annę i Piotra Cuda, 4 szwagrów, 2 szwagierki, zm. z pokrew.

8.30 - 1) W intencji Parafian; 2) W intencji Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii; 3) W intencji katechetki - siostry Marii Krystiany / od rodziców i dzieci pierwszokomunijnych /

Msza sw. po Procesji Bożego Ciała: Za + Jadwigę Musialik w 10 rocz. śm., męża Teodora, rodz. Augustyna i Genowefę Kapica.

16.00 - Za + Helenę Dziubek w I rocz. śm.

18.00 - Za + Urszulę Wiecheć w 10 rocz. śm.

PIĄTEK     WSPOMNIENIE ŚW. ALOJZEGO GONZAGI, ZAK.     21 VI 2019

6.30 - Za + matkę Helenę Dolibóg, wnuka Łukasza, ojca chrzestnego Huberta, Bronisławę Dolibóg, męża Jana, rodzeństwo, pokrew., zm. sąsiadów.

7.30 - 1) Za + Adelajdę Zowisło; 2) Za ++ Jana i Martę Tomczyk, Marię i Augustyna Kolender, rodz. chrzestnych.

18.00 - 1) W int. Parafian w kierunku Danielca; 2) Za + męża Andrzeja Otręba na pam. ur., i w 5 rocz. śm., zm. z pokrew. z obu stron.

SOBOTA     22 VI 2019

6.30 - Za + Jana, Marię i Herberta Pisarek, Mieczysława Butkiewicz, bratową Joannę, dziadków Jasiok i Pisarek, zm. z pokrew.

7.30 - 1) Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo MB Piekarskiej i Św. Wojciecha w int. Elżbiety Książek z ok. ur. oraz brata Pawła z ok.ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o Boże bł., opiekę i zdrowie dla całej rodziny; 2) Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo MB Fatimskiej i Anioła Stróża w int. Anny z ok. ur. i prawnuczki Alicji z ok.ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o Boże bł., opiekę i zdrowie.

12.00 - W intencji nowożeńców Piotra Cieśla i Celiny Kopczińskiej.

18.00 - Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo MB Piekarskiej i Św. Wojciecha w int. Małgorzaty Krakowczyk z ok. 80 rocz. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o Boże bł., opiekę i zdrowie. / TD /

12 NIEDZIELA ZWYKŁA     23 VI 2019

6.00 - Do Miłosierdzia Bożego o radość życia wiecznego za zm. męża i ojca Damiana Rachwał na pam. urodzin.

8.00 - Za + Barbarę Jonczyk w kol. rocz. śm., matkę Jadwigę, dziadków Jończyk i Pietryga.

10.00 - W int. Parafian.

11.30 - Za + męża Grzegorza Wyrostek w I rocz. śm.

15.00 - Nieszpory

16.00 - Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo MB Piekarskiej i Św. Wojciecha w int. Mateusza Urbańczyk z ok. 18 rocz. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o Boże bł., opiekę i Dary Ducha Św.

18.00 - Dziękczynno- błagalna.